Mýdlové vločky ze žlučového mýdla

Za nákup tohoto zboží můžete získat 75 věrnostních bodů. Za váš nákup získáte celkem 75 věrnostních bodů Body mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 7,50 Kč.


INFO

 • Brand: Tierra verde

Dostupnost Není skladem, lze objednat

145,00 Kč

MOŽNOSTI

Co je to, jak to funguje

Vločky z pracího mýdla s přídavkem hovězí žluči. Žluč obsahuje různé druhy enzymů, které mají schopnost rozkládat tuky a bílkoviny. Jsou velmi účinné při odstraňování skvrn a nečistot zejména organického původu (mastnota, ovoce a zelenina, krev, inkoust, tráva, červené víno, potraviny).

K čemu se používá

Na rozdíl od kusového žlučového mýdla jsou vločky vhodné pro praní celkově (nejen sem tam skvrnka) silně znečištěného prádla. Vhodné například pro oblečení masérů a smažičů hranolek.

Lze použít:

 • k namáčení silně znečistěného prádla

 • jako přídavek do mýdlového slizu

 • k posílení pracího účinku pro silně znečistěné prádlo

 • vhodné pro bílý i stálobarevný textil z přírodních i syntetických vláken.

 • Díky obsaženým enzymům výborně odstraňuje tzv. organické skvrny jako je mastnota z jídla, mastnota z pokožky na límečcích a manžetách košil, šťávy z ovoce a zeleniny, krev, tráva, červené víno, hlína, inkoust, apod.

Jak se používá

Namáčení prádla:

 • cca 5 g (1 vrchovatá lžíce) vloček na prací lázeň (cca 10 l)

 • Použijte vodu alespoň 40°C teplou, vločky nechejte rozpustit nejlépe dopředu nebo pokud si je nestihnete připravit, přidejte je tedy suché přímo k prádlu a po cca 15 minutách, prádlo ve vodě pořádně promněte, aby se mýdlo rozptýlilo v lázni. Namáčené prádlo alespoň na začátku a konci namáčení promněte, můžete zkusit nášTurbozvon.

Praní v pračce:

 • pro posílení pracího účinku gelu nebo mýdlových ořechů do bubnu pračky přidejte cca 5g (1 vrchovatá lžíce)

Skvrny bílkovinného původu (zejm. krev, mléčné produkty):

 • Tyto fleky je nutné ji před praním ošetřit ve studené vodě. Bílkoviny se v teplé vodě srazí a není možné je pak odstranit.

Zjištění stálobarevnosti prádla:

 • Při ošetření barevného textilu je dobré před použitím vyzkoušet jeho stálobarevnost aplikací na místě, které není vidět.

Na co si dát pozor

Znečištění neorganického původu

Pokud řešíte pracovní oblečení automechanika či kominíka, žlučové mýdlo vám nepomůže, protože jde o znečištění neorganického původu. 

Pro praní bez předpírky nedoporučujeme dávat vločky do zásobníku na prací prostředek, protože by se pak nemusely dostatečně rozpustit. Dávejte je vždy přímo do pracího bubnu.

Pokud chcete použít předpírku, rozpusťte si vločky předem v teplé vodě a teprve pak je dejte do zásobníku na prací prostředek na hlavní praní.

Před praním barevného prádla, kde máte podezření na problém se stálobarevností, vyzkoušejte vločky nejprve na skrytém místě (myslíme na oblečení, ne schovávačku pod schody :-)).Praní s mýdlovým slizem ve tvrdé vodě

Hodnocení

Napište hodnocení

30 dalších produktů ve stejné kategorii: